Transport

Internetowy serwis tematyczny!

Fala uderzeniowa

Posted by admin on December - 11 - 2018 with Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa przyjmowana jest w medycynie już około 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, gdy to kojarzona była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona przeobrażenia i powstał obecny styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To tryb wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka ukazuje się skokowym ciśnieniem, wysoką intensywnością oraz brakiem okresowości. Indywidualną cechą fali istnieje jej reakcja rozchodzenia, która istnieje obfitsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali skłonne jest od normie wyzwolonej energii, a też z gęstości strumienia, czyli dawce energii przypadającej na osobę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które wiążą siłę w tłu dolegliwości bólowych. Obszar źródła energii fali jest lekki zaś nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak zatem w ogóle działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej wykorzystywana jest przede każdym spośród rady na rodzime działanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a ponadto na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem tego stanowi wejść do tworzenia efektu przeciwbólowego, który wykazuje kilka teorii. Pewna z nich bierze o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, druga natomiast o poprawie niepokojenia oraz ograniczeniu poziomu zapalnego. Wynikiem tychże żyć stanowi znakomity spadek intensywności bólowej i naprawa metabolizmu komórkowego. Tymże samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i atrakcyjniejsze mikrokrążenie. Przepływ naturze w tkankach sprawia, że z systemu wybierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z zastosowaniem fali uderzeniowej bawią się ogromną popularnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube